Chcesz zostać Wolontariuszem?

Chcesz podzielić się z nami swoim czasem, zaangażowaniem, umiejętnościami, talentem, pasjami, przemyśleniami, niespożytą energią lub siłą spokoju?

Przyjdź do nas! Czekamy na Ciebie!

Wszystko czym zechcesz się podzielić pomoże nam w organizacji opieki nad dziećmi w Domowym Hospicjum dla Dzieci, które działa w Opolu i całym województwie opolskim.
Zapraszamy do wolontariatu oraz poznania specyfiki opieki hospicyjnej.
Wolontariuszem może zostać każdy, bez względu na płeć i status społeczny.
Wolontariat w naszym Hospicjum ma głównie charakter akcyjny, co oznacza,że nasi wolontariusze najczęściej uczestniczą w pracach wspomagających działalność hospicjum. Należą do nich m.in. :

  1. Udział we wszelkiego rodzaju zbiórkach pieniężnych.
  2. Udział w akcjach promocyjnych (dystrybucja materiałów promocyjnych).

Jeśli ktoś chciałby realizować się w kontakcie z dziećmi oraz ich rodzinami, może to zrobić w ramach wolontariatu opiekuńczego.
Jeśli chcesz się zgłosić i uzyskać więcej informacji, pobierz i wypełnij Ankietę dla Wolontariuszy i skontaktuj się z Koordynatorem Wolontariatu.

Koordynator wolontariatu: Ewelina Tomaszewska
Wszelkie sprawy dotyczące wolontariatu proszę załatwiać w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30-9.30; 14.00-15.00 w siedzibie hospicjum lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00, nr telefonu: 723 723 741.

WYRÓŻNIENIA DLA WOLONTARIUSZY

WARSZTATY WOLONTARIUSZY

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.