18 czerwca odbyła się kwesta w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chrząstowicach, którą koordynował Damian Niesłony – Koordynator Pól Nadziei w 2021 r.

Dziękujemy Wam kochani za Wasze zaangażowanie!

Damian Niesłony o akcji Pola Nadziei: „Pola Nadziei to akcja, która bardzo łączy wolontariuszy. Kwestowanie na rzecz hospicjum uczy nas jak wiele może zrobić uśmiech i dobre słowo! Ludzie bardzo często pozytywnie odpowiadają na kwesty a żółte, papierowe żonkile (zwłaszcza u osób starszych) wywołują ogromną radość! Nas samych – wolontariuszy – Pola Nadziei uczą pomagania tym, którzy w życiu mają ciężej, którzy nie mogą stać i wręczać żonkili, którzy swoje dzieciństwo i młodość mają naznaczone cierpieniem i jest to dla nas lekcja – by być wdzięcznym za to co mamy!

Dla mnie samo koordynowanie Polami Nadziei w 2021 jest jednym z najlepszych  wspomnień w życiu. W kalendarzu wówczas, prawie każda niedziela była zapisana jako Pola Nadziei, tyle że co tydzień w innej miejscowości. Postawiliśmy z koleżanką cel – zrobić kwestę w katedrze opolskiej. I dopięliśmy swego! Nie mniej jednak radość, życzliwość i otwartość osób, które wspierały Pola Nadziei do dziś wywołują ciarki. To były niezapomniane kwesty i jako absolwenci ekonomika, mimo że porozjeżdżani do różnych miast na studia, chętnie wracamy w rodzinne strony by razem spotkać się i zrobić trochę dobra” – TAKICH CUDOWNYCH LUDZI KSZTAŁTUJE Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu – DZIĘKUJEMY!!!

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.