Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. To szczególny moment, w którym możemy powrócić myślami do chwil spędzonych z tymi, których nie ma już wśród nas.

W tym dniu zapalamy znicze pamięci – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

My również zapalamy te znicze, Co roku, od 16 lat spotykamy się na uroczystej Mszy Świętej, aby uczcić pamięć zmarłych podopiecznych hospicjum. W tym szczególnym dniu modlimy się również za zmarłą założycielkę Hospicjum lek. med. Ewę Borcz-Tutkę, za zmarłych rodziców naszych podopiecznych i przyjaciół hospicjum. Po mszy mamy okazję spotkać się przy kawie i słodkim poczęstunku, by powspominać, porozmawiać i oddać się refleksji. Dziękujemy Władzom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu oraz Resurrexit – Duszpasterstwo Akademickie w Opolu za gościnę i przychylność. Właścicielom Piekarnia/Cukiernia Zimmermann za słodki poczęstunek. Księdzu Piotrowi Brągielowi – kapelanowi hospicyjnemu za odprawienie Eucharystii, jego przyjaciołom za piękną oprawę mszy.