To piękny i niesamowity dar. Pisaliśmy do Jurka Owsiaka o tym, że potrzebujemy pomocy, ale naprawdę nie spodziewaliśmy się takiej reakcji. Bardzo jesteśmy wdzięczni, my i nasi podopieczni. Samochody odebraliśmy osobiście w Warszawie, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Auta są bardzo wygodne i pakowne, będzie można do nich swobodnie zapakować potrzebny sprzęt i przewieźć w każde miejsce w województwie. Orkiestra dołożyła do nich też komplet letnich opon, oraz pełen pakiet ubezpieczeniowy na trzy lata. Bardzo cennym i niezbędnym darem są też trzy asystory kaszlu – urządzenia niezbędne dla dzieci mających kłopoty z oddychaniem. Każdy z aparatów wart jest 22 tys. zł.
Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję podziękować za to osobiście Jurkowi Owsiakowi w niedzielę w Warszawie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała 25 samochodów hospicjom dziecięcym w całej Polsce. DZIĘKUJEMY!

Link do strony www: www.24opole.pl/?id=wiadomosci_informacje&news=3804&Fundacja_Owsiaka_wspar%B3a_opolskie_hospicjum
Link do strony www: opole.gazeta.pl/opole/1,35114,7442942,Dar_Orkiestry_dla_hospicjum_opolskiego.html
Link do strony www: www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100112/WOSP/444019641