Dzień Wszystkich Świętych i następujący po nim Dzień Zaduszny są wyjątkowymi dniami w roku, w których szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy tych, którzy już odeszli do wieczności. To właśnie pamięć o zmarłych i wewnętrzna potrzeba okazania im szacunku i miłości sprawia, że każdego roku od 17 lat spotykamy się na mszy by zapalić znicze i pomodlić się.

W tym dniu szczególnym pamiętamy o zmarłych podopiecznych hospicjum, o założycielce hospicjum dr Ewie Borcz-Tutce, o zmarłych rodzicach naszych podopiecznych i przyjaciołach hospicjum. Po mszy mamy okazję spotkać się przy kawie i słodkim poczęstunku, by powspominać, porozmawiać i oddać się refleksji. Dziękujemy Władzom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, oraz Resurrexit – Duszpasterstwo Akademickie w Opolu za gościnę i przychylność. Właścicielom Piekarnia/Cukiernia Zimmermann za słodki poczęstunek. Księdzu Piotrowi Brągielowi – kapelanowi hospicyjnemu za odprawienie Eucharystii, za piękne i dobre słowo wygłoszone podczas kazania, siostrze Virginii za muzyczną oprawę mszy, Mariankom i ministrantom z Probostwa ks. Piotra za pomoc.