Już 16 czerwca w niedzielę, ponownie odbędzie się charytatywny bieg „Z żonkilem” dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. W szczytnym celu można także pójść na spacer z kijami nordic walking lub bez. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu.

W ubiegłym roku za zebrane pieniądze podczas Pól Nadziei oraz Charytatywnego Biegu z Żonkilem Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci zakupiła za ponad 50 000 zł system The Vest (kamizelkę oscylacyjną + generator). System The Vest to nowoczesna, mobilna kamizelka oscylacyjna, działająca w oparciu o technologię wysokiej częstotliwości drgań klatki piersiowej. Tak jak przy oklepywaniu, wprowadzając w drgania klatkę piersiową, ułatwia rozrzedzanie i ewakuację wydzieliny z drzewa oskrzelowego oraz poprawia ukrwienie w płucach, ułatwiając wniknięcie i działanie leków. U obłożnie chorych pacjentów problemy oddechowe są bardzo częste. Pacjenci wymagają zaawansowanej, wielokierunkowej rehabilitacji oddechowej. Sprawność układu oddechowego ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Dlatego (w razie jego nieprawidłowego działania) rehabilitacja oddechowa jest tak ważna i wchodzi w skład niemalże wszystkich programów usprawniania leczniczego. Celem rehabilitacji oddechowej jest zmniejszenie nasilenia objawów, zapobieganie pogorszeniu się stanu zdrowia, ograniczenie stopnia niesprawności, zapobieganie obniżeniu ogólnej sprawności fizycznej, właściwe wykorzystanie rezerw oddechowych, zapobieganie powikłaniom i następstwom choroby układu oddechowego, usprawnianie mechaniki oddychania. Kamizelka oscylacyjna pomaga w rehabilitacji pacjentów, którymi opiekuje się hospicjum. Odciąża również rodziców, którzy są zaangażowani w rehabilitację swoich dzieci. Zwiększa także szansę uchronienia małych pacjentów od ciężkich powikłań oddechowych.

Rejestracja: https://time-sport.pl/zapisy-16-06-2024-ii-charytatywny…/

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, wodę i baton energetyczny. Zapewnimy także zdrowy poczęstunek.

Dla najmłodszych będą atrakcje w postaci eksperymentów chemicznych wykonywanych przez „Lab of Life”. Nie zabraknie także zmywalnych tatuaży, które wykona „Manufaktura uśmiechu – eventy i warsztaty artystyczne”. Podczas wydarzenia będzie także okazja przybić piątkę z Gwardkiem.

Przedsięwzięcie objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Opole Pan Arkadiusz Wiśniewski.

Partnerami wydarzenia są: MOSiR Opole, OSP Opole Odział Ratownictwa Wodnego, Time-Sport .

Dziękujemy za wsparcie sponsorom:

❤️ Fundacja Górażdże. Aktywni w Regionie – sponsor strategiczny,
❤️ Aluprof S.A. Zakład w Opolu – sponsor strategiczny,
❤️ Piomar,
❤️ City Service,
❤️ Sebri,
❤️ Awangarda. Galeria Fryzur,
❤️ Przystań Natura 24. Jaśko Kajaki,
❤️ Profi – Art,
❤️ Chrupiąca Kalarepa Bistro,
❤️ Gwardia Opole,
❤️ Szara Willa.

Projekt plakatu: Justyna Schwierz/ Franciszek Danków

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.