W dniu 18.09.2011 roku na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu, odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Radio Taxi Opolanie oraz agencję reklamową Maaxgroup „Opolanie dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu”. Celem imprezy objętej patronatem Marszałka Województwa Opolskiego była zbiórka pieniędzy na rzecz małych podopiecznych hospicjum. Zbiórkę organizatorzy przeprowadzili już po raz trzeci, ale po raz pierwszy miała ona charakter festynu rodzinnego. Głównym punktem jego programu był charytatywny turniej piłkarski z udziałem drużyn sponsorów imprezy tj. Górażdży Cement, Cembudu a także dziennikarzy, Odry Opole oraz organizatora. Puchar ufundowany przez Columbex zdobyła drużyna Odry Opole pokonując w finale organizatora Pikniku. Sędzią głównym meczu finałowego był Pan Ryszard Wójcik, znany biznesmen, były sędzia międzynarodowy. Festyn obfitował w szereg atrakcji: można było podziwiać występy najlepszych zespołów tanecznych z Opola: Pech, Salsa Fuerte, Ramada, cześć artystyczną uzupełniły występy wokalne utalentowanych młodych wykonawców z Opolskiego Studia Piosenki – oprawę muzyczną zapewniła firma Ragtime z Opola, ponadto uczestnicy Pikniku mogli zasmakować przekąsek z grilla, wyrobów cukierniczych. Atrakcją był również pokaz tresury psa policyjnego. Wśród ofiarodawców rozlosowano cenne nagrody ufundowane przez Leroy Merlin, salon Urody Ivette, Radio Plus, CH Solaris.

Dzięki wspaniałemu sercu wszystkich darczyńców udało się zebrać 18 500 PLN.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim którzy wsparli imprezę: Urząd Marszałkowski Opole, Urząd Miasta Opola, MOSiR Opole, Ragtime, OZPN Opole, Górażdże Cement, Cembud SA, CH Turawa Park, Bank Spółdzielczy Ban Rolników, Radio Opole, Radio Plus, NTO, TVP Opole.
Podziękowania również dla wolontariuszy hospicjum oraz wszystkich uczestników Festynu.

Do zobaczenia za rok!