PANI LIDIA STOTKONAUCZYCIELKA z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu, w 2009 roku zainicjowała w Opolu pierwszą akcję „Pola Nadziei” na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci. Pani Lidia przez 15 lat kształtowała, uwrażliwiała, zachęcała i pokazywała, że pomoc drugiemu człowiekowi daje ogromną satysfakcję i może wyznaczać sens własnego życia.

„Pola Nadziei” stały się tradycją. Z roku na rok do akcji przyłącza się coraz więcej ludzi
i instytucji: szkoły, parafie, domy pomocy, szpitale i miejscowości województwa opolskiego.
W wyniku zaangażowania uczniów, słuchaczy, nauczycieli, dyrektorów szkół, proboszczów, parafian, pacjentów, terapeutów, sołtysów i mieszkańców coraz bardziej upowszechniana jest idea opieki hospicyjnej. Dzieci, młodzież i dorośli, którzy angażują się zarówno w wykonanie kwiatów, jak i w przeprowadzanie kwest, integrują się i wspólnie pomagają Domowemu Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Pani Lidia w tym roku odchodzi na zasłużoną emeryturę, jednakże zaszczepiła ideę pomagania w wielu ludziach, dzięki czemu ma godnych następców.

Lidziu – dziękujemy za 15 lat pięknej współpracy!

Czasami nasze własne światło zapału gaśnie i jest ponownie zapalane przez iskrę pochodzącą od innej osoby. Każdy z nas ma powód, by myśleć z głęboką wdzięcznością o tych, którzy rozpalili w nas płomień. Lidio – jesteś płomieniem dla każdego z nas, dla całego zespołu hospicjum, dla wszystkich swoich uczniów i kolegów z pracy. Twoje dobro, ciepło i piękne serce powoduje, że wiele osób podąża za Tobą. Bez Twojego zaangażowania, mądrości, cierpliwości, troski i życzliwości wiele działań nie mogłoby zostać zrealizowanych. Nauczyłaś nas, że w każdym drzemie dobro a sposobem na rozwinięcie tego, co w człowieku najlepsze, jest docenienie i zachęta. Życzymy Ci, aby każdy Twój życzliwy gest, każde dobre słowo i działanie wróciło do Ciebie ze zdwojoną siłą!

Dziękujemy za to, że mieliśmy zaszczyt poznać Cię jako człowieka!

Dziękujemy, że jesteś PRZYJACIELEM HOSPICJUM!

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.