Powoli czuć wiosnę w powietrzu, a co za tym idzie rozpoczynamy kolejną, dziesiątą edycję „Pól nadziei”. Już od kilku lat towarzyszą nam papierowe żonkile, które przygotowują uczniowie szkół oraz wiele innych instytucji i organizacji.

Żonkile są symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach chorych i cierpiących, którzy oczekują naszego towarzyszenia w trudnym okresie. Ideą akcji „Pola nadziei” jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, a także edukacja i uwrażliwienie społeczności szkolnej na los chorego człowieka.

W bieżącym roku odbyły się już dwie akcje, które zainicjowały X edycję „Pól nadziei”:

1) Na zaproszenie Klubu Seniora w Dąbrowie pani Lidia Stotko – opiekun szkolnego koła wolontariatu w Zespole Szkół Ekonomicznych oraz wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu seniorów: przedstawili ideę „Pól nadziei” i razem z członkami klubu przygotowywali żonkile, które będą rozdawane m.in. na kweście w Dąbrowie.

2) Grupa uczniów razem z nauczycielem religii Tymoteuszem Morelą, uczestniczyła w pierwszej kweście, która dzięki uprzejmości księdza proboszcza odbyła się w parafii pw. Św. Floriana Zawadzie. Uczniowie aktywnie włączyli się w kształtowanie liturgii, przedstawili ideę „Pól nadziei” oraz kwestowali po każdej Mszy św.

ZAPRASZAMY wszystkich uczniów, którzy chcieliby się włączyć w jubileuszową X edycję „Pól nadziei”, przez zorganizowanie kwesty, kwestowaniu oraz pomoc w przygotowaniu żonkili.

 

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom