11 kwietnia, w poniedziałek, w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu miało miejsce szczególne wydarzenie i wyjątkowa prezentacja spektaklu „Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości”. W spektaklu uczestniczyły Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae w Opolu, oraz klasa IV d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu, które na przedstawienie zakupiły bilety-cegiełki. A cały dochód ze sprzedaży biletów trafił na rzecz Podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie Pani Małgorzata Kazimierczyk nadzwyczajna, cudowna i niezłomna inicjatorka imprezy. To Ona pozyskała sponsorów, zaprosiła Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae w Opolu do wzięcia udziału w charytatywnej imprezie. Siły zostały połączone, jednocześnie została zainagurowana akcja „Pola Nadziei”, podczas której Wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu pomogli w zbiórce pieniędzy, rozdawali papierowe żonkile, propagowali ideę opieki paliatywno-hospicyjnej.

To ogromna lekcja wrażliwości, której wartość jest nieoceniona i za którą ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej wspaniałej inicjatywy.

Ogromnie dziękujemy organizatorce, wspaniałej publiczności i Wolontariuszom!
Dziękujemy równie wspaniałym Darczyńcom:
Zakład Usług Budowlanych MARBUD Mariusz Ogrodowski (Rybnik)
Jobspol Sp. z o.o. Agencji Pracy Tymczasowej (Żory)
Megaman Plus Sp. z o. o. (Tyczyn)
Bez Państwa zaangażowania i pomocy finansowej – organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa.
Dziękujemy ogromnie Panu Sebastianowi Sporkowi za pomoc organizacyjną.