1 czerwca 2017 r., w czwartek, w godzinach od 14.00 – 16.00 na Placu Wolności przy ul. Krakowskiej, w pobliżu Cafe Dolce Vita miał miejsce happening dla hospicjum. Wydarzenie to miało charakter artystyczno – charytatywny, podczas niego uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu – CHÓR tej szkoły, zaśpiewali kilka piosenek. Wolontariusze hospicyjni w tym czasie rozdawali papierowe kwiaty – żonkile i zbierali datki na rzecz Hospicjum dla Dzieci. Akcja związana jest z Polami Nadziei – międzynarodowej akcji, podczas której zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Akcja ta stała się już tradycją, tegoroczne Pola Nadziei na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu mają już swoją 9 edycję.

Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za przeprowadzenie akcji. Dziękujemy również właścicielom  Cafe Dolce Vita za bezpłatne udostępnienie prądu.